Dergi Hakkında

ULUSLARARASI DORLİON AKADEMİK SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (DASAD), 2023 yılında yayın hayatına başlayan ve yılda iki sayı çıkan, çift-kör hakemlik sürecinden geçen bilimsel makalelerin yayınlandığı, açık erişimli ve uluslararası bir dergidir. Derginin yayım dili Türkçe ve İngilizcedir.

 
 

Yeni Sayı

Cilt 1 Sayı 1 (2023): HAZİRAN SAYISI
Tüm Sayıları Göster
                                                                    MAKALE ÇAĞRISI
 
3. Sayımız (C.2. S.1. Haziran Sayısı) için:
 
ULUSLARARASI DORLİON AKADEMİK SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (DASAD)'a  yayımlanması için siyaset bilimi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, tarih, ilahiyat, felsefe, sanat tarihi, arkeoloji, sosyoloji, psikoloji vb. sosyal alanlarda özgün makale, çeviri ve kitap incelemelerinizi gönderebilirsiniz.
 
ULUSLARARASI DORLİON AKADEMİK SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (DASAD), yayın sürecinde; yazarlar, hakemler ve editörlerden Üniversitelerarası Kurul Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesinde belirtilen hususları öncelikle dikkate almasını önemsemektedir. Dergide yayınlanan yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Not: Çalışmaların yayın kararı editörlere aittir. Hakem değerlendirmeleri sonucunda kabul edilen çalışmaların yayımlanma zorunluğu bulunmamaktadır.

Editörler, dergi sayıları arasındaki uyumu sağlamak için kabul edilen çalışmaları bir sonraki sayıya bırakma hakkına sahiptir.